Vodafone Arena’ya ısınamamak..

besiktas-vodafone-arenada-sampiyonluk-macina-cikacak

Harika bir stat yaptık. Henüz bazı eksikleri olmasına rağmen gerçekten futbolseverler için harika bir stadyum. Konumu felan işlerine hiç girmiyorum zaten yok böyle bir nokta.

Ancak ne yalan deyim 3.maçıda bitirdik Şampiyonda olduk ancak bir şeyler bende eksik kaldı nedendir bilmiyorum yada tam anlamlandıramıyorum.

Başakşehir stadyumu yada Olimpiyata giderken yaşadığım heyecanıda yaşamıyorum.

Stadın içindekiler neden oluyor sanırım bu duruma. Biraz hayal kırıklıkları yaşadım insanlar konusunda belki de sebebi o..

Koltuklara basmazlar ya yeni stadyumda dedim.3 sene ne zorluklardan geçtik yeni stadın koltuklarına kimse basmaz dedim . Daha ilk maç koltukların üzerinde bir sürü insan. Bazen görüş açısının engellenmesi bazen de koltuklara dolasıyla kulübüne üzülmek canımı sıkıyor. Uyarıyorsun diyor abi öndeki kalktı ayağa ne yapalım. Ya kardeşim söyle diyorsun taa en öndeki enteresan gruba kadar gitmek lazım gerekiyor (karabüklüler)..

Koltukta yer konusu. Ya ben bunun kadar saçma bişey görmedim. Ya herkes uyar yada kimse uymaz. Koltuğun var yan tarafın dolu zaten. Dışardan arkadaşın geliyor adamı yanına oturtuyorsun 10 dk sonra birisi geliyor “birader kalk burası benim yerim”. Gelde çık çıkabilirsen. Taraftar kültüründe bunu yaşayan insanlarla aynı yeri paylaşmak acayip geliyor. Başakşehirde yada olimpiyatta asla bu durum olmazdı. Bizim 6-7 kişilik tayfa ile gider yan yana seyrederdik. Şimdi arkadaşların 2 si önde diğer ikisi arkada birisi solda . Saçma sapan iş. Yan yana 5 koltuk bulamdıktan sonra ne yapacaksın stadyumda maç izleyip anlamadım ki.Arkadaşına beraber 3 lü çekemedikten sonra stadyum Beşiktaşta değil Marsta olsa ne yazar.

Sonra bu büfe fiyatları. Ya arkadaş tribün arkadaşlığında yediğin içtiğin ayrı gitmez. 7-8 kişi maça gidiyorsun yine diyorum. Eskiden birisi bişey alınca herkes 3-5 atar çayı suyu çekirdeği sosisliyi alıp gelirdik. Şimdi fiyatları görünce OHA çekiyorsun. Hamburger 15 tl 🙂 Birisi alsa diğeri alamıyor yada almıyor. Bu fiyatlara “MEYDANLARDA HALKIZ” DİYE bağıranlar neden ses etmez anlamıyorum. Ben konuşuyorum bu tarz şeyleri sanırım sadece. Volkan sende herşeye karşısın diyorlar ama ne yapayım sessizmi kalayım anlamadım ki. Yine diyorum bu benim sorunum değil herkesin sorunu..

İşte bunlardan dolayı ısınamadım stadyuma. Hemde doya doya şampiyonluk sevinci yaşamama rağmen.

İnsan stada giderken biz yan yana maç izleyemeceğiz sanırım diyerek stada gidermi ya. Yada inşallah birileri koltuğumuza oturmmamıştır diye. O yüzden Başakşehir Fatih Terim stadyumuna gelen o kemik ve birbirine oldukça saygılı 6-7 bin kalabalığın gücünü ve inancını özlüyorum..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.