İyi ki var #1

Her hafta artık İyiki varlarım olacak. Bu iyikivarlar asla bir sıraya göre yada önem sırasına göre olmayacak. Yaşadıklarım, o an hissettiklerim ve bunu hak edenler sırayla olacak. Bazen kişiler, bazen duygular bazen maddeler. Onlara iyiki varsınız diyeceğim.. Umarım sonsuza kadar hep iyiki varlar diyebilirim. Önce İlbuke ile başlayacağım. Pardon İlbukem ile. Onun yeri artık ayrı bende. Geride kalanlar şimdiden kusura bakmasın :))

Ilbuke Sac

İlbuke..

Herkes soruyor doğal olarak bana. Kim bu İlbuke diye. Herkese aynı yanıtı veriyorum bende.

“O Tanrı’nın bir armağanı sadece”..

Bütün sevgini, yüreğini verdiğimi düşündüğüm canımın ve malımın hiç bir kıymetinin kalmadığını inandırdığım bir anda yalnız kalmıştım sanırım. Çaresizlikti yaşadıklarım. Bunları şu an bile kelimelere dökemekte zorlanıyorum eskiyi anlatırken.Ne yapabilir insan o an. Ben söyleyeyim hiç bişey yapamazsınız. Çünkü yardım alabileceğiniz tek kişi kendi bencilliğini yaşayıp senin ne durumda olduğunu hiç düşünmüyor. Aşk acısı çekenlere hep aynı şeyleri söylerim. Boşuna çekmeyin arkadaş. Siz ağlarken her saniye onu düşünürken,düşündüklerin başka dünyalarda başkaları ile beraberler. Senleyken başlarlar yol yapmaya, yol tamamlanıncada giderler arkasına bile bakmadan.. Yoksa zaten hiç gitmezler. Onlar sevilmeyi severler..Bunu kabullenmek lazım. Onların gözyaşlarıda Allahlarıda hep yalandır. Sakın inanmayın onların Rab deyişlerine..Sakın kanmayın onların sen iyi insansın sözlerine.. Kabulu zordur bunun ama başarmak lazım..Başaramayınca Tanrı’ya dönmek lazım, Allah’ım bana yardım et demek lazım..

İşte o yüzden İlbuke Tanrı’nın bir meleği.. Bir gece gözyaşları içinde ettiğim dualardan sonra gönderilmiş bir Melek.. Bunu o bile bilmiyor ama ben onu düşünürken aklımda hep Tanrı var. Onun bana gösterdiği yol var. Bana ışık tutacak düşüncesi var. Dışardakiler gibi ağızlarından Rab sözü çıkmıyor ama saçtığı ışık inanıyorum ki Meleklerin ışığı. O kadar parlak ama gözümü almıyor beni hiç kör etmiyor. Ve bana hiç hissetmediğim kadar güven veriyor, güç veriyor. Düşüncelerimde yaşadıklarımı ruhuma hissettiriyor.

İşte o yüzden, İyiki varsın İlbuke..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.