Film: Batman & Süperman

batman-v-superman-dawn-of-justice-filmloverss
Süper Kahraman filmleri arasında Batmanın yeri ayrıdır sanırım çok kişide. Ne gözünden ateş çıkarır, ne uçabilir ne de görünmez olabilir. Tamamen insanı özelliklere sahip ama parasıyla süper teknoloji özellikleri olan bir süper kahraman.

Süperman öyle değil. Uçuyor, içinden geçenleri hissediyor, ışık hızında gidiyor, ölümü neredeyse imkansız vs vs vs

2 senedir merakla beklediğim bir filmdi ancak beklediğimi çok bulamadım. 2016 senesinde 15 ten fazla farklı film izledim Sinemada belki aralarında en iyi 2-3 filmden birisidir ancak beklentilerden uzak..

Bir kere batman rolünü oynayan arkadaş bizim bildiğimiz Bruce Wayne değil. Yine onun yanındaki yardımcısıda o değil. Senelerdir alıştığımız izlediğimiz Batman gitmiş bambaşka birisi gelmiş, herkes sevmiş ben sevmedim. Ha birde insan arabasını bari aynı yapar ya. Nerede eski batmanın  arabası. Hissettirmediler bana.

Bide film çok karanlıktı. Siyah görmekten ve bazen “sıkıcı” repliklerden uykum geldiğini söylemeden geçemeyeceğim.

Filmin konusu güzeldi ama. Karışık olsa da iyi işlenmiş. Süpermanı de sevmedim.

Daha fazla yazarsam spoiler vermiş olurum o yüzden gidin izleyin bence. Ama mutlaka daha önceki Batman ve Süperman filmi izleyin. Bazı yerleri anlamak için oraları bilmek lazım.

Ha bide 3 saat filmmi olur arkadaş.

10 üzerinden 7 verdim. Hep kötü yazdım ama siz bana bakmayın, ben beklentimden uzak olduğu için kötü yazdım biraz.  Seveceksinizdir muhtemene

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.